ΑΝΕΒΑΣΕ ΣΤΡΟΦΕΣ #ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΑΝΕΒΑΣΕ ΣΤΡΟΦΕΣ  #ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Δευτέρα 24/10/2016 πραγματοποιήθηκε η 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΚΑΣΘ Αντρών, με την Ένωση να πηγαίνει στο κλειστό της Ηλιούπολης με αντίπαλο την ομάδα της Σταυρούπολης. Εκεί όπου την περασμένη σεζόν και με τον ίδιο αντίπαλο η Ένωση πανηγύρισε την άνοδο στην Α’ κατηγορία. Τότε το σκορ είχε λήξει 51-64 υπέρ της ομάδας μας, εχθές (Δευτέρα) το ταμπλό έδειχνε 51-76!!!

Από την αρχή του αγώνα η ομάδα της Τούμπας μπήκε πολύ δυνατά και άρχισε να «χτίζει» την διαφορά σε κάθε δεκάλεπτο.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με επιμέρους σκορ 18-26. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά έμεινε η ίδια και το ημίχρονο έκλεισε στο 34-42. Εκεί ήταν που ανέβασε στροφές  η ΜΕΝΤ και με επιμέρους σκορ τρίτου δεκαλέπτου 6-20!!! Έκανε το 40-62. Στον επίλογο του τετάρτου δεκαλέπτου η Ένωση ανέβασε την διαφορά στους 25 με τον ηλεκτρονικό πίνακα να δείχνει το τελικό 51-76.