ΔΙΠΛΟ ΣΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ

Συνεχίζονται τα νικηφόρα αποτελέσματα για το Γυναικείο Τμήμα Καλαθοσφαίρισης της ΜΕΝΤ, αφού στα πλαίσια της 2ης Αγωνιστικής η Ένωση επιβλήθηκε του ΕΟΣ εκτός έδρας με 44-51.
Το παιχνίδι ξεκίνησε για την ομάδα της Τούμπας με πολλά ελεύθερα σουτ, αλλά με μεγάλη αστοχία ειδικά από την γραμμή των 3 πόντων, ενώ αντίθετα οι γηπεδούχοι πιο συγκεντρωμένοι και με μεγάλη ευστοχία πήραν το προβάδισμα, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 27-20.
Στην επανάληψη τα κορίτσια της ΜΕΝΤ έπαιξαν σαφώς καλύτερη άμυνα και πιο συγκεντρωμένα στην επίθεση, με αποτέλεσμα γρήγορα να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, το οποίο εύκολα διατήρησαν ως το τελικό 44-51.

ΕΟΣ-ΜΕΝΤ 44-51