ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ #ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ  #ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Δευτέρα 14/11/2016 πραγματοποιήθηκε η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΚΑΣΘ Αντρών, με την Ένωση να υποδέχεται την Α.Ε.Ε.Τ.

Οι δύο ομάδες έχουν την ίδια έδρα και για αυτό ήταν ένα ιδιαίτερο τοπικό ντέρμπι.

Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με πολλά λάθη αλλά με την καλή της άμυνα και σε συνδυασμό με την αστοχία των αντιπάλων κατάφερε στο ημίχρονο να προηγηθεί με 27-22.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για την ΜΕΝΤ, που έφτασε να χάνει ακόμα και με 10 πόντους (36-46), αλλά με πίεση σε όλο το γήπεδο και με δυνατή άμυνα η Ένωση κατάφερε να προηγηθεί ξανά στο σκορ με 4 πόντους 2′ λεπτά πριν από την λήξη.  Σε εκείνο το σημείο η ομάδα δεν είχε “καθαρό μυαλό” και έδωσε το δικαίωμα στην ΑΕΕΤ να περάσει μπροστά και μετά την διαδικασία των φάουλ και των βολών να κερδίσει τελικά με 54-60.

Δεκάλεπτα: 19-15, 27-22, 36-46, 54-60