ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ BASKET ΣΤΗΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗ

ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ BASKET ΣΤΗΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗ

Την 1η Αγωνιστική η ομάδα της Τούμπας κέρδισε στην έδρα της την ομάδα της Χαλκιδικής ΚΑΟΧ με σκορ 74-66.

Την 2η Αγωνιστική η ομάδα μας ταξίδεψε στον Πολύγυρο για να αντιμετωπίσει τον τοπικό ΑΟΠ, όπου πάλεψε μέχρι το τέλος αλλά έχασε με σκορ 58-53.

Την 3η Αγωνιστική η ομάδα μας θα φιλοξενούσε τον ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ, αλλά ο αγώνας αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων covid.

 

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10/10/2021

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου 57-95
Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα 59-72
ΧΑΝΘ – Πανσερραϊκός 62-54
ΜΕΝΤ – ΚΑΟΧ 74-66
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων – Πολύγυρος 61-54
Αρετσού – Μακεδονικός 63-80

Ρεπό: Ευκαρπία, Λεύκιππος Ξάνθης

ΜΕΝΤ – ΚΑΟΧ 74-66
Διαιτητές: Ντούρας-Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 24-19, 42-29, 60-50, 74-66

ΜΕΝΤ (Τζιβάνης): Ζεϊμπέκης Α 3 (1), Ζεϊμπέκης Σ. 3 (1), Ψευτογκάς 9 (3), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 21 (5), Κατσαμούρης 8 (2), Τριανταφύλλου, Στόλης 21, Πασχαλίδης 4, Κάσουρας 5, Σανκαρέ.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος, Ράντονιτς 11 (1), Φιλοξενίδης 17 (2), Καραφεύγας, Δεληγιώργης 4, Νταρατάνας, Γκατζιούρας 15 (1), Τύπος 2, Δήμου 5, Ντούνης 12.

 

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17/10/2021

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Αίας Ευόσμου – Λεύκιππος Ξάνθης 78-70
Γέφυρα – ΓΑΣ Κομοτηνή 69-52
Πανσερραϊκός – Ερμής Λαγκαδά 67-71
Ευκαρπία – ΧΑΝΘ 79-60
Πολύγυρος – ΜΕΝΤ 58-53
Μακεδονικός – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 60-58

Ρεπό: Αρετσού, ΚΑΟΧ

Πολύγυρος – ΜΕΝΤ 58-53
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μελανίδης-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 19-17, 33-23, 50-35, 58-53

Πολύγυρος (Τσούρμας-Καπλανίδης): Λεπτοκαρίδης 8 (1), Κατηρτζίδης 3 (1), Πιπιλιάρης 7, Χαλάτσης 8 (1), Βαφειάδης 10 (2), Κουτουξίδης 14 (1), Καρασίμος, Σιόλογκας, Καντάρκος 8, Ντινάκης, Μπόλδογλου.

ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α., Ζεϊμπέκης Σ., Ψευτογκάς 3 (1), Μιχαηλίδης 11 (1), Κατσαμούρης 4, Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 16 (4), Στόλης 11, Πασχαλίδης 5, Κάσουρας 3, Σανγκαρέ, Νασιόπουλος.

 

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24/10/2021

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Λεύκιππος Ξάνθης – Γέφυρα 89-87 (2η παρ.)
ΓΑΣ Κομοτηνή – Πανσερραϊκός 54-64
Ερμής Λαγκαδά – Ευκαρπία 78-67
ΧΑΝΘ – ΚΑΟΧ 74-48
ΜΕΝΤ – Μακεδονικός ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
– Αρετσού  82-57

Ρεπό: Αίας Ευόσμου, Πολύγυρος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 2-1 (201-171) 5
    —————————————————–
    2. Γέφυρα 2-1 (228-200) 5
    3. ΧΑΝΘ 2-1 (196-181) 5
    4. Ερμής Λαγκαδά 2-1 (208-206) 5
    5. Αίας Ευόσμου 2-0 (173-127) 4
    6. Μακεδονικός 2-0 (140-121) 4
    7. Πανσερραϊκός 1-2 (185-187) 4
    8. Ευκαρπία 1-1 (146-138) 3
    9. ΜΕΝΤ 1-1 (127-124) 3
    ———————————
    10. Πολύγυρος 1-1 (112-114) 3
    11. Λεύκιππος Ξάνθης 1-1 (159-165) 3
    12. ΓΑΣ Κομοτηνή 0-3 (163-228) 3
    13. ΚΑΟΧ 0-2 (114-148) 2
    14. Αρετσού 0-2 (120-162) 2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η – 31/10, 17:00)

Πανσερραϊκός – Λεύκιππος Ξάνθης
Ευκαρπία – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΚΑΟΧ – Ερμής Λαγκαδά
Πολύγυρος – ΧΑΝΘ
Αρετσού – ΜΕΝΤ
Γέφυρα – Αίας Ευόσμου

Ρεπό: Μακεδονικός, Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Attachment