ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΤΡΙΚΟ #ΒΕΡΓΙΝΑ – ΜΕΝΤ 83-71

ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΤΡΙΚΟ #ΒΕΡΓΙΝΑ – ΜΕΝΤ  83-71

Επιστροφή σε περιπέτειες μετά από την ήττα της ομάδας μας από την αξιόμαχη ομάδα της Βεργίνας (καλύτερη Άμυνα του πρωταθλήματος). Με την ήττα αυτή η ομάδα ισοβαθμεί και πάλι στην 3η θέση της βαθμολογίας, που δίνει το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου, μαζί με τις ομάδες της Μαλακοπής και της Πυλαίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Ένωση είχε ένα ακόμη κακό ξεκίνημα με αποτέλεσμα να «κυνηγάει» το σκορ από την αρχή του αγώνα. Το ημίχρονο έκλεισε με διαφορά 7 πόντων (42-35). Στην επανάληψη η ΜΕΝΤ προσπάθησε την αντεπίθεση και έφτασε μέχρι και τους 5 πόντους πίσω με την λήξη του 3ου δεκαλέπτου, μετά από buzzer beater τρίποντο του Ακσεχέρογλου (λίγο μπροστά από το κέντρο). Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά έπεσε ακόμα και στους 2 πόντους αλλά η ομάδα μας δεν μπόρεσε να βελτιώσει την άμυνα της και να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Στην εβδομάδα που ακολουθεί δεν θα έχει αγωνιστική (3ήμερο Καθαράς Δευτέρας) και έτσι η ομάδα θα έχει τον χρόνο να δουλέψει για τον στόχο της, που δεν είναι άλλος από την κατάληψη της θέσης που θα της δώσει το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου.

Την Παρασκευή 18/3/2016 η ΜΕΝΤ υποδέχεται (21:45) την ομάδα της Ν. Ραιδεστού, με μοναδικό στόχο την νίκη και την διατήρηση στην τριάδα.