ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΤΡΙΚΟ #ΜΕΝΤ – ΠΑΝΟΡΑΜΑ 71-62

Νίκη της ΜΕΝΤ στην 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ ΕΚΑΣΘ, έναντι της ομάδας του Πανοράματος, με σκορ 71-62.

Η ομάδα μας ισοβαθμεί με τον Αστέρα Πλαγιαρίου στην 2η θέση και η Πυλαία έπεσε στην 4η θέση, 8 στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας ύστερα από πολύ δυνατό ξεκίνημα (27-10) στο 1ο δεκάλεπτο, έδειξε ότι δεν θα έχει πρόβλημα να φτάσει στην νίκη. Το Πανόραμα φόρτσαρε στο 2ο δεκάλεπτο και με ένα σερί 18-0 κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι στο 27-28. Η Ένωση όμως με πίεση σε όλο το γήπεδο και αυξάνοντας την ταχύτητα του αγώνα και τις κατοχές (σουτ εντός παιδιάς των ομάδων 79 ΜΕΝΤ, 60 Πανόραμα) μπόρεσε να προηγηθεί με 8-10 πόντους και να φτάσει έτσι στο τελικό 71-62.

Την Παρασκευή 19/2/2016 η ΜΕΝΤ αγωνίζεται στην έδρα της ΑΕ Πυλαίας, με μοναδικό στόχο την διατήρηση στις υψηλές βαθμολογικές θέσεις.