ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ

Εύκολη νίκη πέτυχαν οι άνδρες της ΜΕΝΤ κόντρα στο ΛΕΥΚΙΠΠΟ ΞΑΝΘΗΣ με σκορ 90-60. Οι Θεσσαλονικείς μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με επιθετική πολυφωνία ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο με διαφορά τριάντα πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδα της Ξάνθης, με δυνατή και πιεστική άμυνα προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, όμως η εμπειρία των γηπεδούχων δεν τους έδωσε πολλά περιθώρια και η διαφορά παρέμεινε ίδια. Τελικό σκορ στην Τούμπα 90-60.
Επόμενος, λοιπόν, αγώνας για τη ΜΕΝΤ εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης – Κεραμιδάς): Ντισλής 22 (5), Μιχαηλίδης 14 (2), Μητακίδης 4, Νικολούδης 13, Παπαδόπουλος 16 (1), Κατσούλης 5, Χατζηλάμπρου 3 (1), Αξεχέρογλου 3, Καρανώτας 10, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μανδράς.
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης, Νταβουλτζόπουλος 2, Δώδος 2, Στεργίου 2, Σταματέλος 5 (1), Χρήστου 11, Δάτσης, Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 6, Παλλάκης 14, Στασυνόπουλος 15, Κάλφας 3 (1).