ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

Τη δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα εφήβων έκανε η ομάδα των εφήβων μας κόντρα στην ομάδα του Κανάρη, με σκορ 73-69. Οι παίκτες του Άγγελου Κεραμιδά, ξεκίνησαν πολύ δυνατά στην αρχή και πήραν μια μικρή διαφορά όπου και την κράτησαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Κανάρη έκανε ένα επιθετικό ξέσπασμα και έφερε τις δυο ομάδες να βρίσκονται μαζί στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ομάδα της ΜΕΝΤ με δυνατή άμυνα και σύνεση στην επίθεση, βρήκε τις λύσεις και πήρε τη νίκη.

ΜΕΝΤ (Κεραμιδάς): Καραβαγγέλης 9, Περμέτη 4, Τριανταφύλλου, Γεωργιάδης 5, Καπλάνης 10, Βλαχονάσιος 26, Ντεμίρσα 13, Στεφανίδης 6, Ζιάνας, Τσαχιρίδης.
ΚΑΝΑΡΗΣ (Δημητρός): Μποτίνης 6, Νικολαΐδης 4, Κουκούλης, Κακνής 21, Κώττης 3, Παπαδόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης 16, Φλόρεντς 16.