ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΗΤΤΑ

Την Κυριακή 10/12/2017 πραγματοποιήθηκε η 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Αντρών της ΕΟΚ, με την ΜΕΝΤ υποδέχεται τον Αίαντα Ευόσμου.
Η Ένωση με εξαιρετική επιθετική λειτουργία στο 1ο δεκάλεπτο προηγήθηκε 23-13 του Αίαντα, προβάδισμα το οποίο κράτησε και στο ημίχρονο 42-33. Στην επανάληψη ο Αίαντας ανέβασε στροφές και πλησίασε στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου 57-53. Τέλος μετά από τεχνικές ποινές που έδωσαν οι διαιτητές αποβλήθηκε ο Άγγελος Παπαδόπουλος και στο 35’ τραυματίστηκε σοβαρά ο Μιχαηλίδης από την ΜΕΝΤ σε σύγκρουση με τον Νικολούδη του Ευόσμου, με αποτέλεσμα να διακομιστεί στο Νοσοκομείο όπου ευτυχώς απέφυγε τα χειρότερα. Εκεί ο Αίαντας εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες των γηπεδούχων και με τρίποντα κυρίως μπόρεσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 75-83.