ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Την Κυριακή 17/12/2017 πραγματοποιήθηκε η 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Αντρών της ΕΟΚ, με την ΜΕΝΤ να πραγματοποιεί ένα ακόμη ταξίδι στην πόλη της Κομοτηνής για να αντιμετωπίσει την ΑΕ Κομοτηνής.
Η Ένωση ξεκίνησε δυναμικά στο παιχνίδι, γνωρίζοντας ότι δε θα είναι ένα εύκολο απόγευμα. Ελλείψει και του Γρηγόρη Μιχαηλίδη, που μετά τον τραυματισμό του στον αγώνα με τον Αίαντα, παρέμεινε εκτός γηπέδου. Έτσι το 1ο δεκάλεπτο η ομάδα της Τούμπας πήρε μια διαφορά 8 πόντων (14-22). Η συνέχεια του αγώνα ήταν ενδιαφέρουσα, αφού οι γηπεδούχοι σιγά σιγά ροκάνιζαν την διαφορά και μάλιστα στο 4ο δεκάλεπτο βρέθηκα και μπροστά με 1 πόντο, αλλά εκεί με πολύ καλή άμυνα η ΜΕΝΤ ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ και έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα επιστρέφοντας στις νίκες και κλείνοντας τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2017. Η νίκη αφιερώνεται στον παίκτη της ομάδας Γρηγόρη Μιχαηλίδη με ευχές να επιστρέψει όσο το δυνατόν ταχύτερα στην ενεργό δράση.
Ο επόμενος αγώνας για την ΜΕΝΤ θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018 στο γήπεδο της ΜΕΝΤ στις 17:00, με αντίπαλο τον ΓΣ Ελευθερούπολης, ο οποίος βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας.
Ευχές για Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος!