ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΗΣ REGULAR SEASON

Τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου που ολοκληρώθηκε με μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα, καθώς προηγήθηκε με 2-0 στα σετ. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη σε απόδοση και διάθεση με αποτέλεσμα ο αντίπαλος ισοφαρίσει.

Το πέμπτο σετ ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς αφού βρήκε την ομάδα μας μπροστά με σκορ 8-3 στην αλλαγή.
Μετά την αλλαγή ο αντίπαλος βγήκε μπροστά με 9-8. Στο τέλος, υπήρχε λίγο απόθεμα ψυχής ακόμα, το οποίο φάνηκε στους τελευταίους σημαντικούς πόντους, με το σετ να τελειώνει με 13-15 και την ομάδα να γίνεται ένα στο κέντρο του γηπέδου με τη λήξη του αγώνα.
Ο coach Σταματίου δήλωσε: “Συγχαρητήρια στην ομάδα του Περσέα και καλή συνέχεια στα πλέι οφ! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους παίκτες μας για την νίκη!”
ΠΕΡΣΕΑΣ-ΜΕΝΤ:2-3
ΜΕΝΤ (Σταματίου): Καλιανιδης, Κουρτιδης, Τσιοτσης, Ναζιρης, Αυγητιδης(λ), Ποππης(λ), Μουρατης, Μωρες, Παπανικολάου, Γιαννόπουλος, Νικολαΐδης Δανας, Νιζαμοπουλος, Θεοδωρίδης