2/2 ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΗΣ ΜΕΝΤ

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα το Εφηβικό τμήμα καλαθοσφαίρισης της ΜΕΝΤ, κάνοντας τις 2 στις 2 νίκες μέχρι τώρα.

Η ομάδα της Τούμπας φιλοξενήθηκε από την HOOPS του Γιώργου Μασλαρινού, στο ΕΑΚ Νεάπολης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ΜΕΝΤ να κάνει ένα καταπληκτικό παιχνίδι στο 1ο δεκάλεπτο (14-23), αλλά στο 2ο δεκάλεπτο η γηπεδούχοι το ισορρόπησαν. Μάλιστα λίγο πριν το ημίχρονο προηγήθηκαν και με 2 πόντους, αλλά η αντίδραση των αθλητών της ΜΕΝΤ ήταν άμεση και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 34-37.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ΜΕΝΤ, με υπηρεσιακό coach για 2ο παιχνίδι τον Παναγιώτη Νομικό, πήρε μια διαφορά ασφαλείας, την οποία κράτησε ως την λήξη. Έτσι ήρθε το τελικό σκορ 59-68 σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι με πολύ πάθος και από τις δύο πλευρές.

Ο επόμενος αγώνας της ομάδας είναι εντός έδρας με αντίπαλο την ΑΕ Πυλαίας το Σάββατο 31/10 στις 13:15.

HOOP – ΜΕΝΤ 59-69

Διαιτητές: ΚΛΕΠΟΥΝΣΙΩΤΟΥ – ΣΜΠΡΙΝΗΣ

Δεκάλεπτα: 14-23, 34-37, 51-53, 59-68

HOOP (Μασλαρινός Γ.-Ούλιος Δ.): ΜΥΣΤΑΞ-ΚΟΣΕΟΓΛΟΥ 7(1), ΛΙΛΗΣ 14(1), ΜΑΣΛΑΡΙΝΟΣ 10, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 3(1), ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ 18(2), ΝΤΑΓΚΑΣ, ΦΩΤΟΓΛΟΥ-ΤΡΑΜΠΑΣ, ΣΕΝΤΣΙΚΗΣ 6.

ΜΕΝΤ (Νομικός Π. – Ηλιάδης Κ.): ΠΟΛΙΤΗΣ 2, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 18, ΒΟΥΛΚΙΔΗΣ 11(1), ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ 9(3), ΗΛΙΑΔΗΣ 6(2), ΚΑΠΛΑΝΗΣ 6, ΝΤΕΜΙΡΣΑ 10, ΚΟΥΔΡΟΓΛΟΥ 6(2), ΜΟΥΤΙΔΗΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΟΥ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, Χ’’ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ.