ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

Την Κυριακή 25/2/2018 πραγματοποιήθηκε η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Αντρών της ΕΟΚ, με την ΜΕΝΤ να αγωνίζεται στην Ευκαρπία με την τοπική ομάδα. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στον αγώνα και πήραν προβάδισμα στο σκορ. Η ομάδα μας μπόρεσε να αντιδράσει και να πλησιάσει κοντά και κάπως έτσι πήγε το ματς στο ημίχρονο (48-45). Στο 3ο δεκάλεπτο συνεχίστηκε το μικρό προβάδισμα της Ευκαρπίας (67-64) αλλά στο 4ο δεκάλεπτο η Ένωση μπόρεσε και πέρασε μπροστά στο σκορ, 2,5 λεπτά πριν το τέλος το σκορ ήταν 81-84, αλλά η Ένωση δεν μπόρεσε να σκοράρει και έτσι ήρθε το τελικό 89-84.
Την Κυριακή 04/3/2018 στις 17:00 η ΜΕΝΤ αγωνίζεται στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής, στην έδρα της, με αντίπαλο τον ΓΑΣ Κομοτηνής.

ΠΣ Ευκαρπίας-ΜΕΝΤ 89-84