ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΤΟ#ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΤΟ #ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Δευτέρα 10/04/2017 πραγματοποιήθηκε η 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΚΑΣΘ Αντρών,  με την Ένωση φιλοξενείται στο Ωραιόκαστρο από τον ΔΑΣΩ.

Η ΜΕΝΤ ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ νευρικά και έτσι οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Η διαφορά για το ΔΑΣΩ έφτασε μέχρι και τους 14 πόντους, αλλά στο 4ο δεκάλεπτο η ΜΕΝΤ επιχείρησε την αντεπίθεση και κατάφερε να προηγηθεί και με 3 πόντους δυόμιση λεπτά πριν την λήξη (71-74). Εκεί η αστοχία από πλευράς της Ένωσης και η ευστοχία από το ΔΑΣΩ, όπου σημείωσε καλάθι 1’’ πριν την λήξη του αγώνα και έκανε το τελικό 77-76, έδωσαν την νίκη στου γηπεδούχους.

Η ΜΕΝΤ με αυτή την ήττα παραμένει στην 2η θέση που οδηγεί στην Γ’ Εθνική, αλλά είναι μόνο με 1 βαθμό διαφορά από τον 3ο ΔΑΣΩ.

Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει ο αγώνας της χρονιάς για την ΜΕΝΤ, που υποδέχεται τον Αστέρα Σίνδου. Ο αγώνας θα γίνει στο γήπεδο της ΜΕΝΤ στις 20:45.