ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ

Νίκη με καλή απόδοση για τις Παγκορασίδες Α, χθες στη Χαλάστρα με αντίπαλο τον Γηπεδούχο Καμπανιακό.
Τα κορίτσια μπήκαν πολύ δυνατά στο 1ο σετ και προηγήθηκαν γρήγορα με 13-2. Από κει και μετά το πρώτο σετ ήταν μια τυπική διαδικασία
Στο δευτερο σετ, το καλό σερβίς του αντιπάλου σε συνδυασμό με τα λάθη της ομάδας μας είχαν ως αποτέλεσμα την επικράτηση της Χαλάστρας με 25-21.
Μάχη έγινε μέχρι και τα μέσα του τρίτου σετ όπου η ομάδα μας πήρε καθαρό προβάδισμα και το κατέκτησε με 20-25 ενώ πολύ εύκολο ήταν και το 4ο σετ (15-25).
Στην ομάδα μας επανήλθε μετά απο 2 περίπου μήνες από τον τραυματισμό της και η Ολγα Αντωνιάδου.

Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 3 Μαρτίου στις 14:30 στο γήπεδό μας με αντίπαλο την Ελπίδα Αμπελοκήπων για την πρώτη θέση του Δ Ομίλου.