ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ

Την Κυριακή 04/03/2018 πραγματοποιήθηκε η 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Αντρών της ΕΟΚ, με την ΜΕΝΤ να φιλοξενεί τον ΓΑΣ Κομοτηνής.
Οι Τουμπιώτες ξεκίνησαν το ματς πολύ δυναμικά και κατάφεραν να προηγηθούν ακόμα και με 11 πόντους στο 1ο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια ο ΓΑΣ ισορρόπησε το παιχνίδι και μάλιστα βρέθηκε και μπροστά στο σκορ.
21″ πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας η Κομοτηνή ήταν 3 πόντους μπροστά στο σκορ (71-74) και στην επίθεση η ΜΕΝΤ. Έγινα 3 προσπάθειες για τρίποντο και ο Πέτρος Παπαδόπουλος στην 3η ευστόχησε και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί η ομάδα της ΜΕΝΤ ήταν πιο συγκεντρωμένη και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό σκορ να είναι 84-79.
Την Κυριακή 11/3/2018 στις 17:00 η ΜΕΝΤ αγωνίζεται στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής, στην έδρα της, με αντίπαλο τον Απόλλων Καλαμαριάς.

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 84-79 (κ.α. 74-74)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 39-33, 55-55, 74-74, 84-79
Διαιτητές: Παριανόπουλος-Λελούδας
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 10, Παπαδόπουλος Π. 19(2), Μιχαηλίδης 25(2), Καρανώτας 8, Παπαδόπουλος Α. 11(3), Μπαγκντασαριάν, Γιαννούλης 11, Τζιούφας.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σκεμπής 4, Αθανασίου, Λεχούδης 15(2), Χατζηδημητρίου 19 (2), Γιωτόπουλος 9(2), Σιμάκης 16(1), Καρκατσέλης 3(1), Χαλήλ 9, Μαρκογιαννάκης 4.