ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΛΕ #ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Δευτέρα 13/02/2017 πραγματοποιήθηκε η 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΚΑΣΘ Αντρών,  με την Ένωση να αγωνίζεται στο Αλεξάνδρειο με αντίπαλο την φορμαρισμένη ΜΑΚΑΜΠΗ.

Η ομάδα της Τούμπας από το 1ο λεπτό πήρε το προβάδισμα και δεν το έχασε ποτέ. Ειδικά μετά το ημίχρονο η διαφορά ήταν σχεδόν πάντα στους 10 πόντους και έτσι ήρθε το τελικό 69-80.

Με την νίκη αυτή η ομάδα της ΜΕΝΤ παραμένει μόνη στην 3η θέση της βαθμολογίας και σε συνδυασμό με την ήττα του ΔΑΣΩ από την Μηχανιώνα, απέχει 1 βαθμό από την κορυφή, όπου συγκατοικούν ο Αστέρας Σίνδου και το ΔΑΣΩ.