Με το δεξί το Εφηβικό και Παιδικό της ΜΕΝΤ

Με νίκες ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις το εφηβικό και παιδικό τμήμα καλαθοσφαίρισης της ΜΕΝΤ.

Συγκεκριμένα το Εφηβικό που αγωνίστηκε εντός έδρας το Σάββατο αντιμετώπισε την ομάδα του Ανατόλια, και σχεδόν από την αρχή πήρε μια σημαντική διαφορά την οποία και μεγάλωνε ως το τελικό 86-56.

Το παιδικό μας τμήμα έπαιξε στο κλειστό της Πυλαίας με αντίπαλο τον ΑΟΜ Πυλαίας. Στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με διψήφια διαφορά αλλά στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και να πάρει τελικά το ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 65-72.

Τέλος με ήττα και μέτρια εμφάνιση παρουσιάστηκε το εφηβικό της Ένωσης το οποίο αντιμετώπισε στο Μίκρας 2 τον Απόλλωνα, όπου δεν κατάφερε να είναι ανταγωνιστικό για μεγάλο χρονικό διάστημα, έτσι ήρθε το τελικό 71-42.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές των ομάδων για την προσπάθεια και το πάθος που έδειξαν.