ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

Μεγάλη νίκη του Εφηβικού τμήματος της Ένωσης στο «ντέρμπι» της αγωνιστικής με τους Champions Πανοράματος.

Η ομάδα του Coach Νίκου Ελευθεριάδη ξεκίνησε νευρικά τον αγώνα αλλά πήρε ένα μικρό προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο (9-5). Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα της Coach Αναστασίας Μύρβαλη ισορρόπησε το παιχνίδι και έτσι ήρθε το σκορ ημιχρόνου στον 1 πόντο διαφορά (17-16).

Στην επανάληψη, οι άμυνες χαλάρωσαν κάπως και το παιχνίδι «άνοιξε». Η ομάδα της Τούμπας πήρε μια μικρή διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο (38-29), η οποία ήταν αρκετή για να την διατηρήσει μέχρι το τέλος του αγώνα (51-44) και να πάρει το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για την σεζόν.