ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ

Την Κυριακή 14/1/2018 πραγματοποιήθηκε η 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Αντρών της ΕΟΚ, με την ΜΕΝΤ να αγωνίζεται στον Μακεδονικό.

Το παιχνίδι ήταν ένα τεράστιο ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος του. Οι δύο ομάδες έπαιξαν γρήγορο και θεαματικό μπάσκετ και δημιούργησαν μεγάλες συγκινήσεις. Οι εναλλαγές στο σκορ ήταν πολλές με την Ένωση να έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα προς τα τέλη του αγώνα. Εκεί 2-3 λάθη κατοχών της ΜΕΝΤ και η ευκολία στο σκοράρισμα από τον Μακεδονικό έφεραν το παιχνίδι στην παράταση, όπου στο τέλος επικράτησε στις λεπτομέρειες ο Μακεδονικός.

Μία ακόμα ήττα της ομάδας μας, αυτή την φορά στην παράταση και όχι στον πόντο, αλλά με εξαιρετική εμφάνιση από τους αθλητές μας. Η ομάδα είναι σε άριστη αγωνιστική κατάσταση, αλλά δυστυχώς στην λεπτομέρεια και στο κρίσιμο τελευταίο λεπτό πάλι δεν μπόρεσε να μας χαρίσει την νίκη. Πάμε δυνατά για την συνέχεια.

Ο επόμενος αγώνας για την ΜΕΝΤ θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018 στο γήπεδο της οδού Κανάρη, στην έδρα μας, με αντίπαλο τον πολύ δυνατό Πολύγυρο.