ΣΚΟΡ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Συνεχίζει αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις η Γυναικεία ομάδα Μπάσκετ της ΜΕΝΤ, κερδίζοντας αυτή την φορά εντός έδρας τον Ζέφυρο.
Τα κορίτσια της ΜΕΝΤ ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν με διαφορά 10 πόντων από το 1ο δεκάλεπτο (18-8). Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ζέφυρος πήγε να αντιδράσει αλλά η διαφορά κρατήθηκε στους 8 (27-19). Στην επανάληψη η Ένωση “καθάρισε” το ματς ξεφεύγοντας με 27 πόντους διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο (55-28), παίζοντας καταπληκτική άμυνα αλλά και επίθεση, προσφέροντας ωραίες φάσεις και συνεργασίες. Έτσι και στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε και ήρθε εύκολα το τελικό 72-33. Χαρακτηριστικό είναι ότι όλες οι αθλήτριες της ΜΕΝΤ σκόραραν στον αγώνα.
Η ΜΕΝΤ συνεχίζει αήττητη και την επόμενη Τετάρτη αγωνίζεται στην Τριανδρία με τον Αχιλλέα.

ΜΕΝΤ – ΖΕΦΥΡΟΣ 72-33