ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Την Κυριακή 29/04/2018 πραγματοποιήθηκε η 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Αντρών της ΕΟΚ, με την ΜΕΝΤ να υποδέχεται την ΑΕ Κομοτηνής.
Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα της Τούμπας ήταν ακόμα επιρρεασμένη απο το κακό αποτέλεσμα της προηγούμενη αγωνιστικής και έτσι το σκορ στην ανάπαυλα ήταν 44-46.
Στην επανάληψη, και ιδιαίτερα στο 3ο δεκάλεπτο (επιμέρους σκορ 25-10), η Ένωση βρήκε ρυθμό στην επίθεση αλλά κυρίως βελτίωσε σημαντικά την άμυνα της και έτσι ήρθε πολύ εύκολα το τελικό 93-77.
Την Κυριακή 6/5/2018 η ΜΕΝΤ αγωνίζεται, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής, στην Ελευθερούπολη με τον Πρωταθλητή Γ.Σ.Ελευθερούπολης.

ΜΕΝΤ – ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 93-77