Α2 Γυναικών Βορρά: Μ.Ε.Ν.Τ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος η ομάδα των γυναικών μας, καθώς επικράτησε 42-40 του Απόλλων Πτολεμαΐδας. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκειά του, με την ομάδα μας να πηγαίνει στο ημίχρονο με προβάδισμα 9 πόντων αλλά την ομάδα της Πτολεμαΐδας να μη τα παρατάει σε κανένα σημείο και να φέρνει το ματς στο καλάθι στο τέλος της 3ης περιόδου. Στη 4η και καθοριστική περίοδο, τα κορίτσια του κόουτς Σερβιτα ήταν ψύχραιμα και κατάφεραν να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σε όλα τα κορίτσια και τον προπονητή.

Επόμενο παιχνίδι με την Αναγέννηση Ν.Ρυσίου, εκτός έδρας (28/04).