Α2 Γυναικών Βορρά: Μ.Ε.Ν.Τ. – ΑΡΗΣ

Σ’ ένα σημαντικό παιχνίδι για τον στόχο της παραμονής, το γυναικείο μας ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα του Άρη με σκορ 52-61. Παρά το καλό ξεκίνημα στο ματς, που βρήκε την ομάδα μας να προηγείται με 15-10 στο 10′, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς ακολούθησε ένα κάκιστο δεύτερο δεκάλεπτο στο οποίο πέτυχε μόλις 2 πόντους. Δυστυχώς και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του αγώνα, με την άμυνα μας να μη μπορεί να συγκρατήσει την αντίπαλο ομάδα και να δέχεται 40 πόντους.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σε όλα τα κορίτσια και τον προπονητή.

Επόμενο παιχνίδι με την Ανόρθωση Βόλου, εκτός έδρας (31/03).