Φύλλο Αγώνα Εφηβικού: Α.Σ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ – Μ.Ε.Ν.Τ.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους 16 έκανε το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας των Πρωταθλητών Πανοράματος στον πρώτο αγώνα της φάσης των 32, με σκορ 50-63. Αν και οι νεαροί αθλητές μπήκαν πολύ αγχωμένα στο παιχνίδι και βρέθηκαν να χάνουν στα πρώτα λεπτά με 11-0 και 15-7 στο 10′, στη συνέχεια ανέβασαν ρυθμούς, έπαιξαν στοχευμένα σε άμυνα και επίθεση, και κατάφεραν να πάνε στο ημίχρονο με το σκορ υπέρ τους 25-28. Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισαν με συνέπεια να ακολουθούν το πλάνο του κόουτς Τσούρμα και με βασικά επιθετικά όπλα τους Τσιναρίδη (23 πόντοι με 3 τρίποντα) και Χατζηβασιλείου (20 πόντοι και 3 τρίποντα) έφτασαν σε αυτό το πολύ σημαντικό αποτέλεσμα.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σε όλα τα παιδιά και τους προπονητές.

Επόμενο παιχνίδι με την ομάδα ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ, εντός έδρας στις 02/03.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ – Μ.Ε.Ν.Τ.

50-63

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-7, 10-21, 10-16, 15-19

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ (ΛΑΖΑΡΟΥ): ΜΑΝΩΛΗΣ 2, ΜΕΡΤΖΕΜΕΚΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ 2, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΕΙΡΟΠΕΔΗΣ 3, ΚΑΤΙΡΤΖΙΔΗΣ, ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ 11, ΛΑΜΠΟΣ 17(5), ΠΟΛΑΤ, ΧΑΡΙΣΟΠΟΥΛΟΣ 10(2), ΓΚΑΤΖΟΛΗΣ 5(1)

Μ.Ε.Ν.Τ. (ΤΣΟΥΡΜΑΣ-ΚΑΣΟΥΡΑΣ): ΒΑΓΓΕΛΗΣ 8 (1), ΓΑΛΑΝΗΣ, ΜΕΤΡΙΤΙΔΗΣ 2, ΤΣΙΝΑΡΙΔΗΣ 23(3), ΒΕΡΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΟΡΤΟΛΟΣ, ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 8(1), ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 2, ΓΚΡΑΤΑΛΕ, ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 20(3)