Φύλλο Αγώνα U15: Μ.Ε.Ν.Τ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα U15, επικρατώντας εντός έδρας του αήττητου μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική, Απόλλωνα Καλαμαριάς με 63-57. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του, με την ομάδα μας να μπαίνει δυνατά στο ματς και να παίρνει προβάδισμα 9 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στη συνέχεια η ομάδα του Απόλλωνα ισορρόπησε το παιχνίδι και έφερε το σκορ στην ισοπαλία στο κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου. Όλα τα παιδιά δε σταμάτησαν να παλεύουν μέχρι το τελευταίο λεπτό και με μπροστάρηδες τους Τεντσεβ (26 πόντοι με 4 τρίποντα) και Λιθοξόπουλο (18 πόντοι με 3 τρίποντα), πήραν τη νίκη.

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή.