ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ#ΜΕΝΤ ΑΝΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Δευτέρα 24/04/2017 πραγματοποιήθηκε η 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΚΑΣΘ Αντρών,  με την Ένωση να υποδέχεται τον Αστέρα Σίνδου (1ος στην βαθμολογία).

Η ΜΕΝΤ ξεκίνησε το παιχνίδι αρκετά καλά, αλλά η ευστοχία στα τρίποντα από πλευράς Αστέρα, έδωσε ένα μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και ειδικά στο 3ο δεκάλεπτο η ΜΕΝΤ, παίζοντας εκπληκτική άμυνα μπόρεσε και πήρε μια μικρή διαφορά την οποία και κράτησε ως το τέλος. Συγκεκριμένα με σερί 11-0 στα τέλη της τρίτης περιόδου και στις αρχές της τέταρτης έκανε το 59-52 και έκτοτε δεν έχασε το προβάδισμα πετυχαίνοντας την σημαντική νίκη. Οι παίκτες της Ένωσης αφιέρωσαν την νίκη στους αδελφούς Παπαδόπουλου που έχασαν τον παππού τους το προηγούμενο διάστημα.

Στις 8 Μαΐου η ΜΕΝΤ δίνει τον τελευταίο της αγώνα για την σεζόν 2016-2017 στο γήπεδο της Πυλαίας, όπου θέλει την νίκη για να πανηγυρίσει την επάνοδο της ομάδας της Τούμπας στις Εθνικές Κατηγορίες!!!